Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole - Szczegóły wydarzeń - Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

Czwartek, 21 marca 2024, 08:02 - 16:02
Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców

Z okazji pierwszego dnia wiosny zapraszamy społeczność naszej szkoły do udziału w akcjach, które zaplanował Samorząd Uczniowski wspólnie z Radą Rodziców oraz szkolna świetlica.

Droga wiodąca wśród rzędów kwaitów wiosennych. Napis 21 marca

Tego dnia w naszej szkole odbędą się następujące wydarzenia:

- Konkurs Kangur Matematyczny, który odbędzie się w stołówce szkolnej o godzinie 8:00,

- Kiermasz palm, stroików oraz ciastek wielkanocnych zorganizowany przez Radę Rodziców,

- Coroczny siew roślin o godzinie 12:05 w Kulturalnej Strefie Relaksu,

- Wykonanie Wiosennego Stukąta Foremnego o godzinie 12:05 w Kulturalnej Strefie Relaksu,

Jednocześnie zachęcamy do ubrania tego dnia wyjątkowo kolorowej odzieży. Dozwolone jest także barwne ozdobienie twarzy i włosów. Tego dnia obchodzony jest też Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. To święto obchodzone jest na całym świecie od 2006 roku i jest uznawane za wyraz wsparcia dla osób z zespołem Downa i akceptacji dla ich odmienności. Zespół Downa to choroba, która jest wynikiem obecności trzeciego chromosomu w 21 parze. Stąd, nieprzypadkowo, data 21.03. Dodatkowo, trzeci chromosom ma kształt skarpetki. Tego dnia świetlica szkolna zachęca uczniów do założenia dwóch skarpetek nie do pary na znak solidarności!! Bądźmy świadomi i tolerancyjni, gdyż każdy z nas jest wyjątkowy.