Uroczyste otwarcie Rowerowego Placu Manewrowego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie

Tag img 07.11.2023, 22:41

Uroczyste otwarcie Rowerowego Placu Manewrowego

We wtorek 7 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie Rowerowego Placu Manewrowego. Realizacja tego projektu zapoczątkowanego przez zespół roboczy złożony uczniów klasy 6a pracujących pod opieką Pana Arkadiusza Majewskiego została ukończona z wielkim sukcesem. Projekt dofinansowany został ze środków Miasta Lublin kwotą 500 zł w ramach programu Miejski Aktywator Młodzieżowy, którego operatorem jest Fundacja Teatrikon.

Otwarcie Rowerowego Placu Manewrowego miniatura

Wsparcia finansowego udzieliła także Rada Rodziców naszej szkoły, pomagając także w pozyskaniu kolejnego fundatora, którym jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie. Poza organizacją egzaminów dla kierowców WORD realizuje działania wspierające budowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. W ramach tych działań do naszego Rowerowego Placu Manewrowego zostaną zakupione wysokiej jakości znaki drogowe za kwotę 1400 zł. Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Bieleckiej Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego za pozytywne rozpatrzenie podania o wsparcie naszej inicjatywy.

Podczas uroczystego otwarcia Rowerowego Placu Manewrowego swoją obecnością zaszczycił nas Pan Dariusz Figura Prezes Fundacji Teatrikon, Pan Krzysztof Czubiel Przewodniczący Rady Rodziców oraz Panie z Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin i rodzice uczestniczący w realizacji przedsięwzięcia. Obecny był także Pan Dyrektor Wojciech Kalicki oraz Pan Wicedyrektor Marek Czech. Zamiast przecięcia tradycyjnej wstęgi odbyło się wspólne pomalowanie koła na środku wykonanego ronda. Wręczono też nagrody w konkursie plastycznym, którego prace pomogły w określeniu ostatecznego kształtu Rowerowego Placu Manewrowego. Nasi uczniowie przetestowali nowopowstałą infrastrukturę, a następnie odbyły się zajęcia poprowadzone przez Pana Krzysztofa Kowalika z Porozumienia Rowerowego oraz miniparada rowerowa połączona z edukacją obejmującą znajomość znaków drogowych i zasady bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wyjątkowo dobra pogoda sprzyjała nam tego dnia. W galerii zdjęć poza uroczystym otwarciem Rowerowego Placu Manewrowego pokazane są zdjęcia z tworzenia naszej infrastruktury.