Świętujemy Dzień Ziemi - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie

Tag img 17.04.2024, 11:56

Świętujemy Dzień Ziemi

Zapraszamy do udziału w tygodniu kolorów od 22.04-26.04.2024r. Nasza szkoła bierze również udział w akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Jest to przedsięwzięcie, którego celem jest zwrócenie uwagi na dbanie o czystość miejsc, w których żyjemy i funkcjonujemy na co dzień.
22 kwietnia sprzątamy tereny zielone osiedla Karola Lipińskiego i teren wokół szkoły.
Dołącz się do akcji! - Wychowawco zgłoś swoją klasę!
Koordynator: Emilia Bożek

Przypominamy również o trwającej ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej "Tusz do paki".
Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek-tzw. kartridży.
Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów.
Zebrane w ten sposób odpady zostaną przekazane do recyklingu.
Ucząc się w domu ciągle możemy pomagać zwierzakom. Wystarczy, że pustego tuszu nie wyrzucisz do kosza.
"Po powrocie do szkoły pamiętaj wrzucić tusz do paki, bo w schronisku ciągle pomocy potrzebują zwierzaki".
Koordynator : Magdalena Kukier
Magdalena Kukier