Sukcesy polonistyczne naszych uczennic - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie

Tag img 21.04.2024, 23:55

Sukcesy polonistyczne naszych uczennic

19 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół nr 2 w Nałęczowie odbyło się uroczyste podsumowanie VII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Zostań mistrzem ortografii".
Konkurs odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz UMCS. W I etapie konkursu wzięło udział ponad 400 uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich województwa lubelskiego. W rozgrywkach finałowych reprezentowało naszą szkołę 3 uczniów, których zadaniem było napisanie dyktanda oraz rozwiązanie testu ortograficznego. Konkurs zakończył się dużym sukcesem naszych uczennic. Emilia Żelazowska zajęła II miejsce, a Basia Ślepko zajęła III miejsce. Obie uczennice chodzą do klasy 7b, przygotowywały się pod kierunkiem p. Bożeny Malec.
Emilce i Basi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!