Przerwa na czytanie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie

Tag img 26.10.2023, 10:19

Przerwa na czytanie

plakat na tabllicy z napisem

Nasza szkoła w czwartek 26 października 2023 r. wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie". Tego dnia zachęcaliśmy wszystkich uczniów do wykorzystania zabranych ze sobą książek do miłego spędzenia przerw międzylekcyjnych. Była też możliwość skorzystania z książek przygotowanych przez Panie bibliotekarki na specjalnym okolicznościowym stoisku, które znalazło się w Kulturalnej Strefie Relaksu. Tego dnia w trakcie przerw była czytana poezja i proza przez Dyrekcję, uczniów i nauczycieli. Swoją twórczość przedstawił też Pan Wojciech Dunin-Kozicki. Nasz gość specjalny za swoje dzieła został nagrodzony "Żurawiem" - Lubelskim Wyróżnieniem Kulturalnym. Poezję młodszym uczniom czytała też Pani Anna Łepik z Domu Słów, którą mieliśmy również wielką przyjemność gościć w naszym gronie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym książki i ich słuchaczom. Włączyliśmy się w wielką próbę pobicia rekordu czytających w trakcie przerw!

Akcja realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.