Ostatnia potyczka Pułkownika - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie

Tag img 22.03.2024, 13:00

Ostatnia potyczka Pułkownika

Antoni Sokołowski z kl. 7 b zajął 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Historycznym "Zmień historię" organizowanym przez XVI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni.

Miniatura informująca o zajęciu trzeciego miejsca w ogólnopolskim konkursie literackim przez Antoniego Sokołowskiego

Celem konkursu było dopisanie nowego zakończenia, stworzenie nowej historii ulubionych postaci fikcyjnych lub historycznych z lektur szkolnych. Antek wybrał Emilię Plater, bohaterkę wiersza Adama Mickiewicza "Śmierć pułkownika". W napisanej wierszem pracy Antka pojawia się opowieść o odważnej postawie Emilii Plater, która nie tylko nie chce poddać się wrogom, ale ponadto w ostatniej potyczce ratuje życie jednego z powstańców. Gratulujemy serdecznie!

Opiekunem Antka jest p. Bożena Malec.