Międzynarodowe sukcesy naszych uczniów - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie

Tag img 11.10.2023, 11:45
Article heading icon

Międzynarodowe sukcesy naszych uczniów

W dniach 6-8 października 2023 w miejscowości Rimini we Włoszech odbył się Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. W imprezie tej wzięło udział 5 największych związków światowego karate. W kadrze Polski znalazło się rodzeństwo Aleksandra i Wojciech Ferdynus uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 45 im. Z. Herberta w Lublinie.

Wojciech Ferdynus z klasy 2b startował w grupie wiekowej 8-9 lat ; 7kyu (zielony pas) i pomimo problemów ze zdrowiem dzielnie walczył. Ostatecznie uplasował się tuż poza podium na czwartym miejscu jako najlepszy zawodnik z Polski.

Wielki sukces odniosła natomiast Aleksandra Ferdynus z klasy 4b, która startowała w grupie wiekowej 10-11 lat; 7kyu (zielony pas). Ola pomimo konkurencji na najwyższym światowym poziomie wywalczyła dwa brązowe medale i stanęła na podium. Ola była trzecia w Europie zarówno w konkurencji technicznej KATA jak i walce bezpośredniej KUMITE

Jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszczają tak utalentowane sportowo dzieci. Wielkie gratulacje dla Oli i Wojtka, a także ich rodziców, którzy wspierają ich w rozwijaniu swoich pasji.