„Mała książka- wielki człowiek” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie

Tag img 15.03.2024, 22:14

„Mała książka- wielki człowiek”

Uczniowie klas pierwszych otrzymali w ramach ogólnopolskiego projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego książki autorstwa Justyny Bednarek „ Wnuczka antykwariusza” z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.

W wyprawce przekazanej przez Instytut Książki znalazła się też broszura „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, która jest poradnikiem dla rodziców, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Prezent z pewnością zachęci dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania.